تبلیغات
.  پایگاه شهید طیاری جیرفت - رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسوولان نظام؛ «ایمان» و «اتحاد کلمه» دو عامل مقاومت ملت‌ها در برابر توطئه‌های دشمنان است

 پایگاه شهید طیاری جیرفت
 
پایگاه بسیج خواهران شهید طیاری دانشگاه پیام نور شهرستان جیرفت
. .
33588_476.jpg


رهبر معظم انقلاب اسلامی، با اشاره به حوادث و اختلافات تحمیلی از سوی بیگانگان در برخی کشورهای اسلامی، «ایمان» و «اتحاد کلمه» را دو عامل مقاومت ملت‌ها در برابر توطئه‌های دشمنان خواندند و تأکید کردند: به فضل پروردگار و با روحیه ایمان و وحدت مردم ایران، تیرهای زهرآگین اختلافات هیچگاه در ملت اثر نکرده و با اعتماد و حسن ظن به وعده‌های الهی، پیشرفت‌های مستمر، جزء ذات حرکت ملت ایران شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مسوولان، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از اقشار مختلف مردم با تبریک عید سعید فطر به آحاد ملت، یک ماه روزه‌داری و انجام اعمال عبادی از سوی اقشار مختلف مردم و وجود روح توسل و ذکر در کشور را زمینه‌ساز نزول و جلب رحمت الهی دانستند و افزودند: لازم است مسوولین محترم و مجموعه تازه نفسی که مسوولیت‌های کشور را برای پیشبرد امور، با ثبات قدم و عزم و اراده راسخ بر عهده گرفته‌اند، در طول راه دشوار مسوولیت، از سلاح ذکر و توسل و اعتماد به خداوند متعال بهترین استفاده را بکنند.

ایشان همچنین خاطرنشان کردند: مسوولین سطوح بالا، کارهای سنگین، وظایف مهم و حقوق عمومی مردم را با جلب کمک الهی بخوبی می‌توانند انجام دهند و هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود نخواهد داشت.

رهبر انقلاب اسلامی لازمه دریافت هدایت و لطف الهی و امیدوار بودن به یاری خداوند را به صحنه آوردن همه موجودی و توان و تلاش دانستند و افزودند: نمی‌شود با تنبلی و کار نکردن به رحمت خداوند امیدوار بود، و باید از تمام فکر، تدبیر، نیروی جسمانی و امکانات عظیم نیروی انسانی کشور استفاده کرد.

ایشان، با اشاره به برخی افراد که در مقاطعی از سال‌های پس از انقلاب اسلامی در اثر نزدیک‌بینی یا ضعف در حسن ظن به وعده‌های الهی، دچار یأس می‌شدند، تأکید کردند: در همان مقاطع بارها نصرت خداوند شامل حال ملت ایران شد و امروز نیز ملت و کشور نسبت به همه دوره‌های گذشته در نقطه مقدم قرار دارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: ایران اسلامی روز بروز پیشرفت کرده و خواهد کرد و پیشرفت جزء ذات حرکت ملت ایران شده است.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان‌شان، به مشکلات بزرگ برخی کشورهای اسلامی در منطقه غرب آسیا و منطقه شمال افریقا اشاره کردند و افزودند: این مشکلات غالباً تزریق شده و تحمیل شده از سوی بیگانگان است و راه علاج و خلاصی از حوادث و اختلافات موجود نیز این است که خود ملت‌ها با حکمتِ نخبگان و هدایت پیشوایان و عقلای خود تصمیم بگیرند و دخالت‌های مغرضانه بیگانگان و تزریق نفاق و دودلی در بین مردم متوقف شود.

ایشان در ادامه اثر نکردن توطئه اختلاف‌افکنی جبهه استکبار علیه ملت ایران را مورد تأکید قرار دادند و خاطرنشان کردند: در ایران، مذاهب و اقوام گوناگون در کنار یکدیگر و دست در دست هم و گروه‌ها و جریان‌های سیاسی در مسائل مختلف با وحدت و همدلی حرکت کرده و توطئه اختلاف‌افکنی‌های مذهبی و قومی و سیاسی در مقابل روحیه ایمان و اتحاد و انسجام و وحدت ملت، هیچ کاربرد و اثری نداشته است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «ایمان به خدا» و «اتحاد کلمه» را دو عامل تولید قدرت مقاومت و پایداری ملت‌ها در مقابل تیرهای زهرآگین اختلافات برشمردند و خطاب به مسوولان، نخبگان سیاسی و برجستگان دینی تأکید کردند: هرچه می‌توانید برروی تقویت «ایمان» و «اتحاد و انسجام ملت» تکیه کنید، و ای کاش مسوولان سیاسی و فرهنگی کشورهای اسلامی درگیر حوادث و مشکلات نیز به این نقطه توجه مضاعف می‌کردند.

پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور، با تبریک عید سعید فطر، این عید را عید ایستادگی و پایداری و تهذیب نفس خواند و با تشکر از همه ملت ایران برای حرمت‌داری این ماه مبارک افزود: رمضان، ماه وحدت است که همه ملت‌ها با مناسکی واحد پیوند خود را محکم‌تر می‌کنند.

رییس‌جمهور اظهار امیدواری کرد که رنج و خستگی کشورهای مسلمان به ویژه کشورهایی که امروز با دخالت خارجی دچار رنج مضاعف شد‌ه‌اند برطرف شود و عیدانه آن‌ها در این عید بزرگ، رهایی از مشکلات بوجود آمده باشد.

دکتر روحانی با بیان این‌که ماه مبارک رمضان، ماه غفران و رحمت واسعه الهی نیز می‌باشد، افزود: لازم است به برکت این ماه، دل‌ها را پاک کنیم و محبت‌ها را گسترش دهیم.

رییس‌جمهور با تأکید بر ضرورت افزایش قدرت ملی، قانونگرایی را زمینه‌ای برای انسجام و وحدت ملی خواند و اظهار امیدواری کرد که دولت یازدهم با کسب رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی بتواند خدمت خود را هرچه زودتر به ملت شریف ایران آغاز کند.

طبقه بندی: آسیا،خاورمیانه، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 20 مرداد 1392 توسط بسیجی
طراح قالب : { }