تبلیغات
.  پایگاه شهید طیاری جیرفت - تازه‌ترین پیشرفت مغز مصنوعی

 پایگاه شهید طیاری جیرفت
 
پایگاه بسیج خواهران شهید طیاری دانشگاه پیام نور شهرستان جیرفت
. .
http://media.isna.ir/content/181-8.JPG/6     


محققان ژاپنی به دستاورد جدیدی در توسعه مغز مصنوعی دست پیدا کرده اند که امکان یادگیری از اینترنت را برای سیستم فراهم می کند. 

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان موسسه تکنولوژی توکیو به سرپرستی دکتر «اوسامو هاسگاوا» با ارتقاء الگوریتم یادگیری مغز مصنوعی SOINN‌، امکان یادگیری مطالب جدید از طریق اینترنت را برای دستگاه فراهم کرده اند.

در این روش، از فناوری جست‌وجوی تصاویر در اینترنت استفاده شده است؛ با مرتبط کردن الگوریتم مغز مصنوعی به این فناوری امکان شناسایی ویژگی های مهم و بخاطرسپاری سوژه مشاهده شده برای سیستم فراهم می شود.

با دادن کلمه کلیدی به سیستم در خصوص یک تصویر، مغز مصنوعی SOINN می تواند اطلاعات تکمیلی و مورد نیاز در خصوص کلمه و تصویر بخاطر سپرده شده را بصورت خودکار از طریق اینترنت جستجو کند.

به گفته دکتر «هاساگاوا»، در روش های قبلی مانند فناوری تشخیص چهره در دوربین های دیجیتال، باید آموزش های مختلفی به سیستم در خصوص چهره داده می شد و با متنوع شدن سوژه ها توانایی یادگیری سیستم نیز کاهش می یافت، اما در سیستم SOINN‌ نیازی به مدل های مختلف نبوده و سیستم بصورت خودکار از طریق اینترنت اقدام به یادگیری مطالب جدید می کند.

انتهای پیام

طبقه بندی: علمی و فناوری، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 15 اردیبهشت 1392 توسط بسیجی
طراح قالب : { }