تبلیغات
.  پایگاه شهید طیاری جیرفت - وهابی‎ها محبت به اهل بیت را گناهی نابخشودنی می‎دانند

 پایگاه شهید طیاری جیرفت
 
پایگاه بسیج خواهران شهید طیاری دانشگاه پیام نور شهرستان جیرفت
. .
http://rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/13-2-1392/IMAGE635032723284843750.jpg


می‎دانند/تخریب مقبره حجر‌بن‌عدی ناشی از جهل بود خبرگزاری رسا ـ خطیب مسجد کواکبی شهر حلب سوریه با محکوم کردن جنایت گروه‌های وهابی در تخریب مقبره حجر‌بن‌عدی گفت: تخریب مقبره حجر‌بن‌عدی ناشی از جهل بود.

 


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، شیخ خلیل شاوی، امام مسجد کواکبی شهر حلب سوریه، پیش از ظهر شنبه در تجمع اعتراض‌آمیز بزرگ حوزویان در هتک حرمت مرقد حجر‌بن‌عدی گفت: من اکنون به یکی از بزرگ‌ترین مجامع عمومی یعنی حوزه قم آمده‌ام، حوزه‌ای که در آن حضرت امام خمینی(ره) تربیت شد تا جهان را پر از نور کند.

 

وی با اشاره به این‌که ایران اسلام حافظ و نگهدارنده اسلام است، گفت:‌ ایران و سوریه با یکدیگر جبهه مقاومت را تشکیل داده‌اند.

 

امام مسجد کواکبی شهر حلب سوریه گفت: امام خمینی(ره) گفتند که آمریکا شیطان بزرگ است و اسرائیل غده‌ای سرطانی است، از این رو اسرائیل و آمریکا به مقابله با حزب‌الله و جبهه مقاومت پرداختند.

 

وی اظهار کرد: اسرائیل و آمریکا برای مقابله با جبهه مقاومت از هر وسیله‌ای استفاده کردند، قارون مال یعنی قطر و عربستان و رسانه‌های مانند الجزیره را به خدمت گرفتند، اسرائیل و آمریکا فرعون هستند.

 

شیخ خلیل شاوی با اشاره به این‌که یکی از اهداف آمریکا و استکبار سوریه است، ابراز کرد: سوریه در جبهه مقاومت است و کسی که در جبهه مقاومت قرار دارد به طاغوت یعنی آمریکا کفر ورزیده است.

 

وی ادامه داد: دین اسلام دین اعتدال و وسطی است، اما از وجود گروهی به نام وهابیت رنج می‌برد، آنان خوارج و مارق هستند، که مشکلات بسیاری را در سوریه ایجاد کردند و اطفال را به قتل رساندند.

 

امام مسجد کواکبی شهر حلب سوریه گفت: وهابیان در سوریه علما را به قتل رساندند و زنان را کشتند، یکی از علمای سوریه حکم فسادگری این گروه را صادر کرد، اما آنان او و همسرش و فرزندانش و بسیاری از اقوامش را به قتل رساندند.

 

ملت سوریه زنده است و تجاوز را برنمی‌تابد

 

وی خاطرنشان کرد: هر گناهی در سوریه از سوی گروه وهابی امکان بخشیده شدن دارد مگر گناه محبت به محمد و آل محمد(ص) که گناه بخشیده‌نشدنی است.

 

شیخ خلیل شاوی گفت: دشمن ما اسرائیل، فرعون عصر و قطر و سوریه مانند پشه‌گان سرگردان هستند، آنان به دنبال دست‌یابی به منافع خود هستند، اما باید بدانند که ملت سوریه زنده است و تجاوز را برنمی‌تابد.

 

وی با اشاره به این‌که آن‌چه که درباره مقبره حجر‌بن‌عدی اتفاق افتاد، شهادت حجر‌بن‌عدی را زنده کرد، بیان کرد: حجر‌بن‌عدی صحابه رسول خدا(ص) بود، اما باید دانست که کسانی که همراه با پیامبر(ص) هستند بر دشمنان غضب‌ناک هستند و در میان خودشان با رحمت و محبت عمل می‌کنند.

 

خطیب مسجد کواکبی ابراز کرد: آنان بدن حجر را از مقبره خودش بیرون آوردند، به این دلیل که حجر‌بن‌عدی دوست‌دار خداوند و دوست‌دار پیامبر(ص) و دوست‌دار مولای موحدان علی‌بن‌ابی‌ابیطالب(ع) بود.

 

وی گفت: تخریب مقبره حجر‌بن‌عدی ناشی از جهل بود، و ما هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهیم که این امر درباره مقبره حضرت زینب‌(س) و حضرت رقیه اتفاق بیفتد، که این امر با رهبری آیت‌الله خامنه‌ای و کمک‌های ایران اسلامی اتفاق می‌افتد.

 

تخریب قبر حجر‌بن‌عدی نشان دادن تروریست‌ها در مسیر طاغوت هستند

 

همچنین در این مراسم شیخ مصطفی اسماعیل، خطیب مسجد طرطوس سوریه به سخنرانی پرداخت و گفت: مصیبت و توهینی که در تخریب مقبره حجر‌بن‌عدی یکی از بهترین یاران پیامبر(ص) شد، مصیبتی بود که به مسلمانان اهل‌سنت و شیعه وارد آمد.

 

وی افزود: حجر‌بن‌عدی شهید بود و امروز پس از نبش قبر این صحابی بزرگوار سالم بودن قبر وی نشانه‌ای بر این نکته بود که وی شهید بود، او را مانند همان زمانی که دفن شده بود از قبر خارج کردند و این معجزه‌ای بود که دشمنان خدا آن را ظاهر کردند.

 

خطیب مسجد طرطوس سوریه با اشاره به این‌که تخریب قبر حجر‌بن‌عدی خلاف عقل بود، ابراز کرد: این عمل آنان نشان داد که آنان بر باطل هستند و مسیر شیطان و طاغوت را می‌پیمایند.

 

وی ابراز کرد: کشورهای خلیج فارس مانند قطر و عربستان از ادعاهای دروغین خود دست بردارند و از ارسال سلاح برای تروریست‌ها خودداری کنند، اکنون برای تروریست‌ها از اقطار کشور مختلفی ارسال سلاح می‌شود.

 

شیخ مصطفی اسماعیل با خوارج خواندن کسانی که در سوریه به جنایت می‌پردازند، گفت: کسی که در او ذره‌ای از ایمان وجود داشته باشد و ذره‌ای بیندیشد، تأکید می‌کند که نبش قبر صحابی رسول خدا(ص) امر صحیحی نیست.

 

وی ابراز کرد: اگر رسول خدا(ص) در میان ما بود آیا به این امر راضی بود، مسلمانان در این امر تأمل کنند، کسانی که تروریست‌ها را با قلب، دل و جان و مال و سلاح کمک می‌کنند در روز قیامت باید به رسول خدا(ص) پاسخ دهند./914/ب201/د

/ پایان خبر /
طبقه بندی: آسیا،خاورمیانه، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 15 اردیبهشت 1392 توسط بسیجی
طراح قالب : { }