تبلیغات
.  پایگاه شهید طیاری جیرفت - سردار شهید مهدی طیاری

 پایگاه شهید طیاری جیرفت
 
پایگاه بسیج خواهران شهید طیاری دانشگاه پیام نور شهرستان جیرفت
. .

نام: مهدی

نام خانوادگی: طیاری

سال تولد :1338

وضعیت تاهل : متاهل

محل تولد : جیرفت( روستای طوهان)

آخرین مسئولیت : فرمانده گردان 419

تاریخ شهادت : خرداد 1367 بیت المقدس 7


زندگینامه

خانواده شهیدطیاری تهیدست اما متدین بودند. او دوران کودکی را در روستاگذراند و دبستان را در عنبرآباد طی کرد و سپس به هنرستان کشاورزی جیرفت آمد.

در روزهای هنرستان شکل گیری شخصیت مذهبی و سیاسی مهدی کامل شد و همین آغاز مبارزه جدی با ظلم و فقری شد که همواره در کنار آن زندگی کرده بود . او نوجوان بود که درآن نقطه دور افتاده به رساله امام دست یافته بود و سراپای وجودش از محبت صاحب این رساله  می سوخت.

زمستان سال 1357 که کنگره کاخهای سلطنتی پهلوی فرو ریخت آغاز زندگی تازه ای برای این جوان پر شور ومتدین بود.

وقتی جنگ از سوی دشمنان این انقلاب آسمانی شروع شد پای مهدی به خاک جبهه ها باز شد اما ماند و جنگید مجروح شد اما از پا نیفتاد.

درعملیات بیت المقدس هفت  فرمانده گردان دلاور چهارصدو نوزده بود ،گلوله خمپارها نقطه سرخی  بر پایان زندگی زمینی این فرزند راستین خمینی (ره) گذاشت.

فرازی از وصیتنامه شهید

من می خواهم به تمام این کسانی که کارهای دیگر را بر نماز مقدم می دارند هشدار بدهم که  بالاخره یک روز باید جواب بدهی، یک روز باید تاوان بدهی, آن وقت گناهت سنگین تر ومشکل تر خواهد بود.پس چرا زودتر توبه نمی کنی , ازنظر اعتقادی خودسازی کنید .، روزه بگیرید، امام راتنها نگذارید واو را دعا کنید.یاور امام باشید، سنگرتان راخالی نگذارید ،اتحاد داشته باشید، با اتحاد  دشمن اسلام را نابود خواهید کرد.

طبقه بندی: وصیت نامه شهدا،  زندگی نامه شهدا، 
برچسب ها: شهید طیاری، پایگاه شهید طیاری دانشگاه پیام نور جیرفت، بسیج خواهران دانشگاه پیام نور جیرفت،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 اردیبهشت 1392 توسط بسیجی
طراح قالب : { }